Ogródek dźwiękowy w parku Staromiejskim w Łodzi
Organizator: Muzeum Miasta Łodzi
Adres: Ogrodowa 15, 91-065 Łódź, woj. łódzkie
Partner: Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Łodzi, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Radio Łódź S.A.
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Łódź
URL: http://muzeum-lodz.pl
Projekt zakłada stworzenie nieszablonowego narzędzia edukacji kulturalnej – powszechnie dostępnego Ogródka Dźwiękowego składającego się z dużych metalowych instrumentów. Powstanie w parku staromiejskim w Łodzi przy współudziale dzieci biorących udział w projekcie. Będzie stałym komponentem małej architektury parkowej, zbudowanym z elementów pozyskanych ze złomowisk i w artystyczny sposób połączonych ze sobą. W czasie trwania projektu odbędą się również warsztaty artystyczne, których celem jest przygotowanie uczestników do odbioru różnych rodzajów muzyki oraz kształtowanie umiejętności rozumienia i odczytywania współczesnej muzyki. Warsztaty muzyczne w Ogródku Dźwiękowym znajdą się w stałej ofercie zajęć edukacyjnych Muzeum Miasta Łodzi.

Ogródek Dźwiękowy będzie w atrakcyjny sposób łączył rekreację parkową z edukacją kulturalną i artystyczną. Po stworzeniu instalacji odbędą się warsztaty z wykorzystaniem elektronicznych urządzeń nagrywających oraz montaż dźwięków w radio. Zrealizowany przez uczestników utwór stworzy „parkową symfonię”, która zostanie wykorzystana do stworzenia specjalnych dzwonków telefonicznych dla uczestników projektu.

Projekt skierowany jest zarówno do dzieci, jak i do przyszłych nauczycieli muzyki. W ciągu całego przedsięwzięcia nad dziećmi czuwać będą studenci łódzkiej Akademii Muzycznej, którzy po zakończeniu projektu stworzą scenariusze zajęć oraz przeprowadzą pokazowe lekcje dla nauczycieli. Podczas nich będą pokazywali, jak można wykorzystać Ogródek Dźwiękowy oraz muzykę współczesną w szkolnej edukacji muzycznej. Udział w projekcie ma za zadanie przygotować ich do profesjonalnego prowadzenia zajęć wykorzystujących nowoczesne formy rozwijania percepcji muzycznej.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook