Akademia AV
Organizator: Fundacja Kultury Audiowizualnej "Strefa Szarej"
Adres: Srebrna 1, 43-400 Cieszyn, woj. śląskie
Partner: Szkoła Organizacji i Zarządzania, Kolektyw audiowizualny „Podaj Kabel”
Czas trwania projektu: styczeń - maj 2012
Miejsce realizacji projektu: Cieszyn
URL: http://www.strefaszarej.pl
Projekt dla młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej w Cieszynie, realizowany przy wsparciu Fundacji Orange. Bezpłatne warsztaty audio i video oraz portal edukacyjno-społecznościowy. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty -www.av.art.pl

Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej serdecznie zaprasza do udziału w projekcje Akademia AV, skierowanym do młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej w Cieszynie, realizowanym przy wsparciu Fundacji Orange. Głównym celem projektu są bezpłatne warsztaty audio i video prowadzone przez młodych twórców oraz stworzenie multimedialnej platformy edukacyjnej.

Podczas warsztatów audio, uczestni

cy będą mieli okazję zapoznania się z podstawami pracy nad dźwiękiem i tworzenia muzyki elektronicznej z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania. Uczniowie zostaną wprowadzeni w tajniki komponowania i aranżowania własnych utworów. Oprócz tego, nauczą się podstaw mixu i masteringu. Zaprezentowane zostaną również kontrolery midi, co pozwoli odkryć tajniki grania na żywo.

Uczestnicy warsztatów video zostaną natomiast wprowadzeni w techniki animacji oraz darmowych aplikacji do obróbki i przygotowania materiału wizualnego. Młodzi podopieczni poznają podstawowy warsztat VJ'a oraz dowiedzą się na czym polega miksowanie obrazów bezpośrednio przed publicznością.

Warsztaty odbywać się będą równolegle w dniach 26 - 28.03.2012 w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie (Mała Łąka 10).

Oprócz warsztatów i szkoleń, Akademia AV oferuje również otwarte wykłady z zakresu prawa autorskiego i otwartych licencji Creative Commons, a także spotkania dotyczące Internetu i Nowych Mediów.

Przy współpracy z uczniami powstanie portal edukacyjny poświęcony tworzeniu sztuki audiowizualnej.

Formularz zgłoszeniowy można odnaleźć na stronie internetowej: www.av.art.pl

Przypominamy, że ilość miejsc dla uczestników warsztatów jest ograniczona

Czas trwania całego projektu zaplanowany jest od marca do maja bieżącego roku.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 marca 2012 o godzinie 17.00 w Galerii Szarej przy ulicy Srebrnej 1 w Cieszynie. 


PROWADZĄCY WARSZATY

Strefa audio:

ŁUKASZ MACHOWSKI - w 2002roku utworzył wraz z przyjacielem Axel'em grupę PLAYINGHEADS. Zaczęli od wyprodukowania rapowego projektu Playingheadz Demo, który nie cieszył się zbytnią popularnością ...ale od czegoś trzeba było zacząć. Od rapowych bitów przeszli do muzyki

drum'n'bass, dubstep oraz eksperymentalnej. Ich produkcje znajdują się na stronie www.playingheads.pl. Łukasz najbardziej lubi tworzyć na wirtualnych syntezatorach w programie Reaper. To, co go pasjonuje to mix i masterting. Jego muzyka znajduje się na www.soundcloud.com/linka-beats.

NATALIA ZAMILSKA - urodzona w 1989 roku studentka animacji społeczno – kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Od sześciu lat zajmuje się tworzeniem muzyki, którą cechuje niezwykła rozpiętość gatunkowa. Dźwięki krążące pomiędzy połamaną elektroniką, psychodeliczną muzyką eksperymentalną, ambientowym glitchem, trip – hopem czy downtempo.

Oprócz tego, zajmuje się również produkcją ścieżek dźwiękowych do animacji i filmów krótkometrażowych.

Strony internetowe:

www.soundcloud.com/zamilska

www.youtube.com/user/Natalia80bpm

***

Strefa video:

MARCIN MŁYNEK– w latach 90-tych nagrywał na VHSy teledyski z MTV i Viva Zwei. Potem zaczął tworzyć własne pixelarty i dema w BASIC. Kiedy pojawiły się PCty zaczął używać nowych narzędzi do edycji oraz animacji 2d/3d. W końcu poznał Flash. Zaczął tworzyć własne animacje, zainteresował się miksowaniem video, a następnie montażem i tworzeniem własnych produkcji. Współtworzył grupę vjską ’247’, obecnie pod tą samą nazwą rozwija firmę, wykorzystując zgromadzoną wiedzę i doświadczenie w celach komercyjnych. Od wielu lat współpracuje z agencją kreatywną Sha Creative, z którą realizował zlecenia dla wielu uznanych marek i firm. Jako vj blendym występował m.in. z Bcee, Kubiks, Bad Company, Reso, Alex Romano, Cedar, Kid Creme, Junior Jack.

OLGA OLECHOWSKA / VJ OLILA (PODAJ KABEL) – Zajmuje się vj’ingiem od około 4 lat. Swoje wideo określiłaby jako bardzo kolorowy miks ilustracji codziennych przeżyć i niecodziennych zdarzeń. Wraz ze znajomymi tworzy kolektyw audiowizualny Podaj Kabel, występuje głównie w klubach na Śląsku.

WOJCIECH MAZUR (PODAJ KABEL) - WaMa to pseudonim artystyczny Wojciecha Mazura, studenta Uniwersytetu Śląskiego, wydziału artystycznego w Cieszynie, który od 2009 roku realizuje się przez visual jockey’ing. Wychowanek i członek kolektywu audiowizualnego Podaj Kabel, prezentował swoje dokonania m.in. w Rondzie Sztuki w Katowicach, w klubie Mish Mash w Krakowie oraz na licznych eventach organizowanych w Cieszynie.W 2011 roku wraz z vj’kami Olgą Olechowską i Justyną Gurbisz realizował scenografię w technologii videomapping dla potrzeb lokalnego przedsięwzięcia. Od 2011 roku realizuje się w grafice trójwymiarowej oraz kolażach audiowizualnych.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji Orange.

Organizator: Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej
Partnerzy: Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie
Kolektyw Podaj Kabel
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook