Zapraszamy do książki
Organizator: Biblioteka Publiczna Gminy Linia
Adres: 84-223 Linia, woj. pomorskie
Partner: Zespół Szkół w Strzepczu, Nordapress PPHU Halina Ruszewska, Szkoła Podstawowa w Miłoszewie, Szkoł Podstawowa im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu, Szkoła Podstawowa im. ks. kn. Bazylego Olęckiego w Niepoczołowicach, Szkoła Podstawowa w Kętrzynie, Ośrodek Edukacji Kaszubskiej Szkoła Podstawowa na Głodnicy, Zespół Szkół w Lini
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Strzepcz
Uczniowie z klas IV-VI z gminy Linia wezmą udział w warsztatach na temat powstawania książki, tworzenia własnego audiobooka, w zajęciach plastyczno-literackich, komiksowych, recytatorskich. Wszystko po to, aby zachęcić ich do czytania z wykorzystaniem nowych technologii. W trakcie warsztatów korzystać będą z zasobów bibliotek internetowych, stron oferujących dostęp do książek elektronicznych, programów graficznych i edytorskich, programów do nagrywania dźwięku, kamery, tabletów, komputerów, czytników e-booków. Będą one wykorzystywane w celu dotarcia do tekstu literackiego oraz do nauki artystycznego wyrazu zbiorowego bądź tez indywidualnego. Będą to m.in. książki z tekstem i ilustracjami, komiksy, audiobooki, recytacja. Prace młodzieży będą prezentowane na wystawach, poddane ocenie konkursowej, a najlepsze zostaną nagrodzone. Na utworzonym forum internetowym uczestnicy będą wymieniać opinie na temat przeczytanych książek oraz wrażeń z udziału w zajęciach. Realizację projektu zakończy prezentacja działań i efektów projektu z udziałem nauczycieli, rodziców, władz gminy, partnerów i młodzieży.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook