Wszystko gra!
Organizator: Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne
Adres: Czytelni Ludowej 4, 43-400 Cieszyn, woj. śląskie
Partner: Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej,Portal Halo Cieszyn, wydawca Even-Art Studio,Fundacja STER,Alternatywna Szkoła Podstawowa
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Cieszyn
URL: http://www.alternatywnasp.cieszyn.pl
Dzieci w wieku szkolnym (6 - 15 lat) z różnych gmin Śląska Cieszyńskiego połączy muzyka. Muzyka bez ograniczeń, w szerokim rozumieniu - od tradycyjnych piosenek do muzyki eksperymentalnej, od pojedynczych czystych dźwięków do wielopłaszczyznowych i skomplikowanych aranżacji. Większość działań realizowanych będzie przez dzieci i dla dzieci. Zostanie przygotowany i wydany poradnik w postaci e – broszury dla instytucji kulturalnych zainteresowanych podobną działalnością. W ramach projektu odbędą się warsztaty muzykowania i tańca, projektowania i budowy instrumentów, spotkanie z filharmonią, warsztaty z twórcami muzyki, spacery akustyczne, zapoznanie z programami komputerowymi (np. AudaCity), zajęcia z tworzenia dzwonków na telefony, oraz opracowania bajki dźwiękowej. Podsumowaniem projektu będzie nagranie i wydanie płyty z muzyką stworzoną przez dzieci. W Tygodniu Akademii Orange odbędzie się konferencja naukowa, koncert i happening prezentujący dokonania dzieci.  
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook