Wolne okładki
Organizator: Fundacja Nowoczesna Polska
Adres: woj. ...
Partner: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Czas trwania projektu: styczeń 2011 - maj 2011
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
Projekt "Wolne Okładki" to projekt kulturalno-edukacyjny, składający się z pięciu wzajemnie uzupełniających się komponentów:

1. cykl pilotażowych szkoleń z zakresu edukacji medialnej i wykorzystywania otwartych zasobów edukacyjnych dla młodzieży z różnych regionów Polski, przygotowanych we współpracy z partnerami projektu (w tym ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej). W ramach warsztatów uczestnicy nauczą się między innymi tworzyć proste grafiki użytkowe, które zostaną wykorzystane jako okładki w bibliotece internetowej Fundacji Nowoczesna Polska “Wolne Lektury". Młodzi graficy pracować będą na szablonach przygotowanych przez artystów ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. 2. otwarty ogólnopolski konkurs na najlepszą okładkę Wolnych Lektur 3. wystawa prac konkursowych organizowaną w warszawskiej Mediatece 4. opracowanie i udostępnienie do powszechnego użytku materiałów instruktażowych dotyczących tworzenia grafik użytkowych z wykorzystaniem otwartych zasobów internetowych 5. publikacja prac uczestników w bibliotece internetowej Wolne Lektury.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook