W poszukiwaniu Napoleona
Organizator: Zespół Szkół nr 53, XVI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej, Gimnazjum Dwujęzyczne nr 53 im. Stefanii Sempołowskiej
Adres: ul. Popiełuszki ks. Jerzego 5, 01-786 Żoliborz, woj. warmińsko-mazurskie
Partner: Zespół Szkół nr 67, XVI Liceum Ogólnoszktałcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. N. Żmichowskiej, Instytut Francuski w Polsce, Zamek Królewski w Warszawie
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
URL: http://sempolowska.eu
W roku 2015 Zamek Królewski w Warszawie będzie gościł wystawę pod tytułem „Napoleon a sztuka”, która będzie pokazywała, jak rządy napoleońskie wpłynęły na rozwój różnych dziedzin sztuki. Ekspozycja będzie prezentować jedynie wybrane eksponaty, ograniczając możliwość szerszego spojrzenia na wpływy Napoleona na sztukę.

Dlatego uczniowie dwóch warszawskich liceów dwujęzycznych - liceum im. Narcyzy Żmichowskiej i liceum im. Stefanii Sempołowskiej – chcą umożliwić takie szerokie spojrzenie na napoleońskie wpływy poprzez stworzenie multimedialnych aplikacji. Pod okiem specjalistów w dziedzinie programowania oraz współpracując z historykami, młodzież przygotuje dodatkowe materiały. Korzystając z umieszczonych na wystawie QR kodów, zwiedzający, wyposażeni w smartfony czy tablety, będą mogli podróżować po Europie śladem napoleońskich pałaców, wysłuchać napisanych wtedy wierszy, zobaczyć fragment sztuki czy filmu albo posłuchać muzyki stworzonej dla Cesarza. Przygotowana przez uczestników projektu wystawa stanie się dzięki temu znacznie bardziej interaktywa.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook