Ucho Echo Aha
Organizator: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina
Adres: ul. Narutowicza Prezydenta Gabriela 20/22, 90-135 Łódź-Śródmieście, woj. podlaskie
Partner: Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Studenckie Radio „Żak” Politechniki Łódzkiej
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Łódź
URL: http://filharmonia.lodz.pl/
Projekt zakłada realizację bezpłatnych warsztatów dla młodzieży ponadgimnazjalnej z field recordingu (nagrań terenowych) oraz technik kompozytorskich. W niewielkich pięcioosobowych zespołach, pod okiem specjalistów - kompozytorów, specjalistów w zakresie field recordingu, elektroakustyków, informatyków - młodzież będzie dokonywać nagrań ciekawych zjawisk dźwiękowych i z nagranego materiału komponować proste utwory.

 Udział w projekcie nie wymaga wiedzy, doświadczenia ani kierunkowego wykształcenia. Projekt ma na celu umożliwienie młodzieży poznanie mechanizmów i warsztatu pracy kompozytora, a także wykształcenie umiejętności kreatywnej wypowiedzi za pomocą dźwięków i pozyskanie wiedzy, jakich technik należy użyć, by wzbudzić pożądane emocje i odczucia.Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się jakości i rodzajowi środowiska akustycznego, w którym żyją. Dowiedzą się również, jak korzystać z rejestratorów dźwięku oraz innych urządzeń i łatwo dostępnych programów, które mogą pomóc w zapisywaniu i tworzeniu muzyki. Z nagranych przez młodzież dźwięków powstanie dźwiękowa biblioteka, archiwizująca odgłosy miasta, ludzi i przyrody.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook