Śpiewaj mi Mamo - internetowy śpiewnik i akcja dla rodzin z małymi dziećmi
Organizator: Fundacja "Muzyka jest dla wszystkich"
Adres: 03-913 Warszawa, woj. mazowieckie
Partner: Fundacja „Ogrody Muzyczne”, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki,Ośrodek Kultury Ochoty
Czas trwania projektu: styczeń-maj 2012
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
URL: http://muzykajest.pl/
Śpiewaj mi mamo – internetowy śpiewnik i akcja animacyjna dla wolontariuszy i rodzin z małymi dziećmi to projekt, polegający na realizacji wartościowych piosenek (wraz z wersjami karaoke i zabawami), udostępnionych powszechnie i bez ograniczeń, na licencji Creativ Commons, w ramach portalu www.spiewajmimamo.pl.  Jednym z głównych elementów projektu będzie akcja animacyjna, dotycząca śpiewania, dla wolontariuszy i rodzin z małymi dziećmi. Akcja zachęca do śpiewania i propagowania idei codziennego śpiewania wśród znajomych, kolegów, przyjaciół, rodziców, dziadków i członków rodzin. Projekt skłoni do zastanowienia, czy Polacy w czasach obecnych śpiewają dzieciom, czy śpiewają na co dzień i dla siebie. A jeśli tak, to jak, kiedy i dlaczego.  

Uczestnicy projektu będą mogli przesłać organizatorom własną piosenkę lub tę ulubioną, którą wspólnie śpiewają w gronie rodzinnym. Chętni będą mogli tworzyć i nadsyłać własne piosenki lub nagrania (pliki audio, filmiki) z piosenką, wykonaną do zaproponowanego przez organizatora akcji - Fundację Muzyka jest dla wszystkich – krótkiego tekstu, który znajdzie się na stronie Śpiewaj mi mamo.

Akcja odpowie na pytanie, czy istnieje współcześnie tradycja śpiewania domowego, śpiewania w gronie bliskich osób. Śpiewania do snu lub zabawy małemu dziecku, śpiewania mu w celu nawiązania kontaktu emocjonalnego lub dla wspólnej zabawy. Uświadomi znaczenie takiego śpiewania dla rozwoju najmłodszych pokoleń. Spośród nadesłanych piosenek, najciekawsze prezentacje zostaną umieszczone na stronie www.spiewajmimamo.pl a wybrani uczestnicy włączą się w tworzenie wspólnego teledysku kampanii Śpiewaj mi mamo.

Śpiewnik internetowy www.spiewajmimamo.pl wystartował 17 marca 2012 roku, w ramach koncertów promocyjnych Śpiewaj mi mamo, realizowanych  w ramach znanego i lubianego cyklu Smykofonia – sezon koncertowy dla melomaluszków.

Patronami medialnymi projektu są Gazeta Wyborcza, CzasDzieci.pl i Program 2 Polskiego Radia. Program 2 Polskiego Radia jest też współproducentem pierwszej części materiałów (piosenek) portalu Śpiewaj mi mamo.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
19 marca 2012, 17:05
już od 17 marca, na stronie www.spiewajmimamo.pl znalazła się pierwsza, główna część materiałów.Do końca marca powinien tam być pełen materiał audio:). Zapraszamy!
beata
18 marca 2012, 08:47
slyszalam w radio, ze na stronie mozna znalezc piosenki do sluchania i spiewania? CZY NALEZY JESZCZE POCZEKAC?

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook