Słyszysz? Muzyka w przyrodzie a przyroda w muzyce
Organizator: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Adres: ul. Wieniawskiego Henryka 1, 61-712 Poznań-Stare Miasto, woj.
Partner: Stowarzyszenie Into Design, ASM Projekt, Piotr Wiśniewski
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Poznań
URL: http://www.ogrod.edu.pl/
Jak połączyć botanikę z muzyką? Tego, że to tylko pozornie odległe zagadnienia, dowodzi projekt „Słyszysz? Muzyka w przyrodzie a przyroda w muzyce”. Dzięki warsztatom w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dzieci ze szkoły podstawowej mają możliwość posłuchać, jakie dźwięki wydają różne gatunki i części roślin.

Dowiedzą się także jakie gatunki drewna są używane do tworzenia konkretnych instrumentów. Wiedza ta przyda się przy projektowaniu i budowaniu własnych instrumentów muzycznych pod okiem zawodowego lutnika. To dobra okazja, by rozwijać swój talent konstruktorski. Warsztaty z realizacji dzwięku w profesjonalnym studio nagraniowym oraz warsztaty muzyczne to ważne etapy projektu, uczące współpracy w grupie. Końcowy rezultat projektu to wspólnie z dziećmi przygotowana aplikacja mobilna dla dzieci, rodziców i nauczycieli, pokazująca, jak zbudować proste instrumenty muzyczne, a także opowiadająca o roślinach służących do ich robienia. W Tygodniu Akademii Orange odbędzie się koncert i happening pokazujący dokonania dzieci oraz otwarcie „Strefy Dźwięku” - miejsca, gdzie zgromadzone zostaną instrumenty skonstruowane w ramach projektu. Dzięki temu wszyscy odwiedzający poznański Ogród Botaniczny będą mogli odkryć dźwięki inspirowane naturą.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook