Pocztówka dźwiękowa z Kamienia Pomorskiego
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalny Kamień
Adres: ul. Kopernika Mikołaja 26/60, 72-400 Kamień Pomorski, woj.
Partner: Kamieński Dom Kultury, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim, Portal iswinoujscie.pl
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Kamień Pomorski
URL: http://www.kadek-kamien.pl/
"Dźwiękowa pocztówka z Kamienia Pomorskiego" to projekt łączący fotografię i pracę z dźwiękiem. Daje młodym ludziom szansę aktywnego, twórczego działania z użyciem nowych technologii. Uczestnicy będą różnymi technikami zapisywać swój subiektywny obraz miejscowości, pokazując elementy dla nich najciekawsze i najatrakcyjniejsze oraz te, które ich zdaniem są najbardziej charakterystyczne.

Przygotowane nagrania dźwiękowe oraz zdjęcia stworzą interaktywną mapę Kamienia Pomorskiego. Młodzież weźmie udział w warsztatach dźwiękowych oraz fotograficznych, dzięki którym nauczy się, jak wydobyć, zarejestrować i montować dźwięki z otoczenia oraz jak robić dobre zdjęcia, oddające klimat danego dźwięku i miejsca z nim związanego. W ramach dźwiękospacerów i fotospacerów uczestnicy projektu zapiszą swoje wizje miasta, zgodnie z tym, jak sami je spostrzegają. Zebrane materiały posłużą do zaprojektowania i przygotowania wspólnie z informatykiem strony internetowej. Znajdzie się na niej mapa miasta z gotowymi pocztówkami dzwiękowymi wszystkich uczestników. Będą one tworzyły indywidulane ścieżki i szlaki. Uczniowie nakręcą krótki film, promujący całe przedsięwzięcie. Wcielą się w role kreatywnych copywriterów, filmowców i marketingowców, co pomoże im odkryć nowe talenty. Mapa będzie przewodnikiem dla turystów odwiedzających Kamień, ale także nowym spojrzeniem na miasto dla jego mieszkańców.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook