Nie ma nudy jest cajón!
Organizator: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Dolina Kacanki"
Adres: 28-200 Staszów, woj. świętokrzyskie
Partner: Placówka Wsparcia Dziennego w Staszowie Świetlica „Jutrzenka”,Wydawnictwo Samorządowe Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - czerwiec 2014
Miejsce realizacji projektu: Wiązownica Kolonia, Staszów
Grupa dzieci i młodzieży z terenów wiejskich pod okiem trenerów będzie od podstaw tworzyła cajón, czyli skrzynkę perkusyjną - drewniany instrument pochodzący z Afryki. Po zrobieniu skrzynek kolejna grupa będzie je malować w ludowe i tradycyjne wzory, a jeszcze inna grupa będzie szyć pokrowce. Na każdym etapie ważnym elementem będzie projekt instrumentu, malowidła czy pokrowca. Kiedy instrumenty zostaną skończone rozpoczną się warsztaty gry na cajón. Tak stworzony zespół będzie doskonalił swoje umiejętności, aby dać kilka koncertów. W trakcie warsztatu wyjazdowego nuzykowanie zostanie połączone z tkaniem osobistego motywu (pasiaka) i lepieniem w glinie guzików i słowiańskich ozdób do pokrowców. W międzyczasie kolejna ekipa młodych artystów będzie cały czas rejestrować, przetwarzać i umieszczać w Internecie etapy projektu, po to aby ktoś inny mógł samodzielnie zrobić sobie własny instrument i nauczyć się na nim grać. Powstanie swoista kronika wydarzeń w formie filmów, zdjęć, muzyki i reportaży. Zajęcia będą odbywać się głównie w świetlicach. Koncert finałowy zaplanowany jest na Dzień Matki i będzie połączony z warsztatami dla mam.  

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook