Nasza Fabryka S.Z.T.U.K.I.
Organizator: Stowarzyszenie "Koło Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni"
Adres: 81-401 Gdynia, woj. pomorskie
Partner: Miejska Biblioteka Publiczna, Trojmiasto.pl Sp. z o.o., Fundacja Zmian Społecznych KREATYWNI, Fundacja Kolonia Artystów, Qlturka.pl Ewa Świerżewska
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Gdynia
Dzieci i młodzież (7-18 lat) wezmą udział w warsztatach fotografii, animacji i audiovideo, tworzenia dźwięków. Warsztaty będą odbywały się w gdyńskich instytucjach kultury. Podczas warsztatów z ilustratorami uczestnicy projektu stworzą książki dotykowe dla dzieci niedowidzących. Wspólnie z wolontariuszem z Francji stworzą książki w wersji elektronicznej (dwujęzyczne). Podczas spotkań ze śpiewaczką, muzykiem i nauczycielką muzyki z Włoch nagrają ścieżki dźwiękowe do opisów książek w programie komputerowym MOLIK. Nauczą się tworzyć animacje i audiovideo, zwiedzą nowe instytucje kultury m.in.: ośrodek sztuk alternatywnych na Kolibkach, Muzeum Emigracji, Pomorski Park Naukowo-Technologicznych, Infobox w Gdyni. W projekcie wezmą także udział młodzi czytelnicy i podopieczni świetlic socjoterapeutycznych prowadzonych przez Fundację Zmian Społecznych KREATYWNI. Spotkania będą miały charakter otwarty. Scenariusze z zajęć, dźwiękowe opisy książek, książki elektroniczne, materiały audiovideo, fotografie, animacje udostępnione będą udostępnione w internecie na blogu projektu, a książki dotykowe przekazane dzieciom z dysfunkcją wzroku z Gdyńskiej Szkoły Społecznej.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook