MG/MGB Młodzieżowa Gazeta Mazovia Goes Baroque - w poszukiwaniu utraconego melomana
Organizator: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Adres: 00-139 Warszawa, woj. mazowieckie
Partner: Gazeta Wyborcza-Stołeczna Spółki Agora SA,Fundacja na rzecz rozwijania muzykalności Polaków „Muzyka jest dla wszystkich”
Czas trwania projektu: styczeń-maj 2012
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
 Projekt zrodził się z przekonania, że młodzież ze środowisk o utrudnionym dostępie do kultury i sztuki jest często jak baroque - nieoszlifowana, ale niezwykła perła, z której odpowiednimi środkami można wydobyć całe piękno. Udział w projekcie umożliwi młodzieży kontakt z wartościową sztuką i muzyką.

 „MG/MGB w poszukiwaniu utraconego melomana” to projekt edukacyjny, towarzyszący IV edycji festiwalu muzyki dawnej Mazovia Goes Baroque, prezentującego na Mazowszu muzykę od średniowiecza do klasycyzmu w wybitnych, niezwykłych wykonaniach, często zagranicznych artystów. MG/MGB to kompleksowe działania w Warszawie i na Mazowszu, które obejmują warsztaty medialne i krytycznego słuchania, inspirowane mini-koncertami muzyki klasycznej, realizowanymi w klubach młodzieżowych, konkurs na najlepszy wywiad, recenzję lub relację z koncertu, debatę o muzyce z udziałem młodzieży na antenie TVP Kultura i/lub Dwójki PR, stworzenie młodzieżowego portalu dziennikarstwa obywatelskiego, grupującego młodych dziennikarzy-amatorów, chcących i mających potrzebę, by pisać, mówić, wypowiadać się na tematy muzyki i lokalnych tradycji muzycznych, co będzie też pretekstem do poszukiwania własnych muzycznych korzeni. W ramach projektu powstanie także gazeta muzyczna, realizowana pod okiem profesjonalistów.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook