Korzenie i pędy
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Koczale
Adres: 77-220 Koczała, woj. pomorskie
Partner: Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej, Pietrzykowo,Spiżarnia Kulturalna, Pietrzykowo
Czas trwania projektu: styczeń-czerwiec 2012
Miejsce realizacji projektu: Koczała
URL: http://korzenieipedy.pl/
 „Korzenie i pędy” składają się z trzech części. W pierwszej młodzież przepytując przedstawicieli starszego pokolenia zbiera i dokumentuje materiał muzyczny i tekstowy. Mogą to być piosenki, wiersze, wspomnienia, wszystko to, co mogą przekazać starsi ludzie. Materiał będzie na bieżąco umieszczany na specjalnym blogu prowadzonym w ramach projektu.

 Drugi etap ma charakter warsztatów artystyczno-wokalnych i zakłada stworzenie współczesnych aranżacji zebranych utworów oraz stworzenie nowych kompozycji do zapisanych tekstów.
Wreszcie w trzeciej części uczestniczy przygotują i wykonają koncert z udziałem młodzieży uczestniczącej w warsztatach oraz z profesjonalnymi muzykami.
Oprócz warstwy wizualnej zostanie wykonana oprawa graficzna w postaci zdjęć lub rysunków interesujących i ważnych miejsc na terenie gminy. Prace zostaną wystawione, a także posłużą jako oprawa ilustratorska do wydanego śpiewnika.
Wszystkie materiały powstałe w wyniku projektu zostaną udostępnione w ramach otwartej licencji Creative Commons.
Projekt stawia na współpracę międzypokoleniową i twórczo łączy tradycję i nowoczesność ocalając jednocześnie spuściznę kulturalną zanim odejdzie bezpowrotnie wraz ze starszym pokoleniem. Młodzi ludzie z miejscowości o dużym bezrobociu i bardzo ograniczonym dostępie do kultury otrzymają szansę na aktywne tworzenie przedsięwzięcia artystycznego. Będą uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich i w praktyce sprawdzą nowo nabyte umiejętności rozmawiając ze starszymi ludźmi oraz zbierając materiał do projektu. Poprzez prowadzenie bloga, fotografowanie, obsługę sprzętu z oprogramowaniem i nagrywanie płyty nauczą się kontaktu z nowoczesnymi mediami. Istotną częścią projektu będą warsztaty muzyczne, które wpłyną na rozwój zdolności artystycznych i uwrażliwią na odbiór muzyki. Dużym wydarzeniem będzie też z pewnością koncert, na którym oprócz młodzieży wystąpią profesjonalni muzycy.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
Dorota MW
24 sierpnia 2012, 20:59
Śpiewnik i MP3 zamieszczone na płycie KORZENIE I PĘDY dostępne na http://korzenieipedy.pl/
Dorota MW
24 sierpnia 2012, 20:05
Śpiewnik i MP3 zamieszczone na płycie KORZENIE I PĘDY dostępne na http://korzenieipedy.pl/
Dorota MW
24 sierpnia 2012, 19:21
Film podsumowujący projekt pod nazwą "Korzenie i Pędy" można zobaczyć http://www.youtube.com/watch?v=c7YEQOO9rZw

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook