Medialog
Organizator: Fundacja Nowoczesna Polska
Adres: woj. ...
Partner: Biblioteka Publiczna im. S. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Edunews.pl Futuredu Marcin Polak
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
Projekt skierowany jest do gimnazjalistów i osób pracujących z młodzieżą. Ma na celu podnoszenie kompetencji medialnych i informacyjnych młodych ludzi oraz pedagogów, animatorów i bibliotekarzy, którzy są zainteresowani tematyką edukacji medialnej. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie przynajmniej jednej lekcji korzystając z zestawu 60 materiałów dydaktycznych i scenariuszy dostępnych w serwisie Edukacja Medialna. Z kolei uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach, będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na reklamę internetu. Efekty ich pracy będzie można podziwiać na stronie Fundacji Nowoczesna Polska i na jej fan page\'u na Facebooku. Będą one prezentowane także podczas finału konkursu, w trakcie wręczania nagród.

Autorzy dziesięciu najlepszych prac zostaną zaproszeni do Warszawy na jednodniowy warsztat w innowacyjnym MultiCentrum Mediateki START-META. Będzie on poświęcony animacji, miksowaniu muzyki oraz robotyce. Towarzyszący im nauczyciele będą pogłebiać swoją wiedzę, dotyczącą edukacji medialnej, na szkoleniu prowadzonym przez ekspertów.

Projekt odpowiada na potrzeby rozwijania kompetencji medialnych i informacyjnych.  Zależą od nich nie tylko szanse edukacyjne młodzieży i ich przyszła pozycja na rynku pracy, lecz także pełne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym. Dzięki projektowi wzrosną kompetencje nauczycieli w zakresie metod prowadzenia zajęć związanych z edukacją medialną. Poprawi się również funkcjonowanie serwisu Edukacja Medialna.

 

 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook