Zgrany Jarocin
Organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin
Adres: Park 3, 63-300 Jarocin, woj. wielkopolskie
Partner: Południowa Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. – Gazeta Jarocińska,Muzeum Regionalne w Jarocinie,FHU MONTY Wydawnictwo Kuźnia Gier,Stowarzyszenie Jarocin XXI
Czas trwania projektu: styczeń-czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Jarocin
Projekt jest wspólnym pomysłem działających w Jarocinie biblioteki, muzeum, gazety oraz krakowskiego wydawnictwa „Kuźnia Gier”, które specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu gier planszowych. Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań młodzieży gimnazjalnej i licealnej ich regionem. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć dwa produkty – grę planszową oraz quest – które będą promowały ich miejsce zamieszkania. Projekt będzie kończył się konkursem na inspirowaną historią i kulturą Jarocina grę planszową i quest, które mają być nie tylko niekonwencjonalną formą promocji regionu, lecz także stanowić ciekawe narzędzie edukacyjne.

Uczestnicy projektu wezmą udział w profesjonalnych warsztatach, na których będą się uczyli zasad projektowania, przygotowywania i testowania gier planszowych oraz tworzenia questów, czyli gier terenowych oraz nieoznakowanych szlaków turystycznych zachęcających do odkrywania dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego danego miejsca. Część zajęć poświęcona będzie historii, legendom i zwyczajom Ziemi Jarocińskiej oraz jej współczesnej kulturze, a szczególnie historii odbywających się w Jarocinie festiwali rockowych. Tak zdobytą wiedzę i umiejętności uczestnicy projektu będą mogli wykorzystać przygotowania własnego pomysłu na promocję regionu oraz do stworzenia tła fabularnego gier i questów.

Zwycięska gra planszowa oraz materiały do questu zostaną przekazana szkołom i bibliotekom regionu, a scenariusz questu wraz z mapą dostępny będzie na stronach internetowych organizatora projektu

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook