Trójmiejska gra online
Organizator: Stowarzyszenie Monopol Warszawski
Adres: woj. ...
Partner: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk
Czas trwania projektu: styczeń-kwiecien 2010
Miejsce realizacji projektu: Trójmiasto
Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Monopol Warszawski, które zajmuje się animacją życia kulturalnego w Warszawie, promocją prawobrzeżnej stolicy oraz informacją kulturalną. Partneruje mu Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, prężna instytucja kulturalno-edukacyjna, działająca w wielu obszarach sztuki, otwarta na nowe technologie.  

Projekt Trójmiejska gra  online (szczegóły) odwołuje się do klasycznej zasady nauczania poprzez zabawę. Będzie przebiegać w trzech etapach: w pierwszym ok. sześćdziesięcioro młodych ludzi z Gdańska, Sopotu i Gdyni weźmie udział w cyklu warsztatów i gier miejskich, które przybliżą im najbliższe otoczenie i ukażą jego walory kulturalne, turystyczne i historyczne. W drugim etapie, na podstawie zdobytej w ten sposób wiedzy, uczestnicy projektu przygotują scenariusze trzech gier internetowych na temat Trójmiasta. Trzecim etapem projektu będzie stworzenie gier, które zostaną umieszczone na ogólnodostępnych stronach internetowych.
Z warszawskich doświadczeń Stowarzyszenia wynika, że wiedza dzieci i młodzieży o najbliższej okolicy jest znikoma, a lokalna kultura lekceważona. Zapytane, co chciałyby pokazać przyjezdnemu z zagranicy, odpowiadają, że hipermarket lub trawnik. Stąd konieczność obudzenia w młodych ludziach zainteresowania miejscem, w którym żyją, ukazania jego urody i wartości. Forma gry online jest atrakcyjna dla nastolatków, zatem pozwoli im w łatwy i wręcz niezauważalny sposób przyswoić wiedzę na temat lokalnej historii, kultury i sztuki. Znając bogactwo swojego regionu, poczują się dumni, że są jego mieszkańcami.
Ludzie, którzy trafią na gry w Internecie, już nie tylko nastolatkowie i nie tylko Polacy, bo zostaną one przygotowane również w wersji anglojęzycznej, będą mogli za ich pośrednictwem poznać ten pełen walorów region naszego kraju. Zabawa zachęci graczy do osobistego odwiedzenia miejsc poznanych w wirtualnej rozgrywce, stając się niebanalnym narzędziem promocji Trójmiasta w Polsce i na świecie.

Gra dostępna pod adresem: http://infopraga.com.pl/GRY_ONLINE.html

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
InfoPraga
6 września 2011, 14:31
Zapraszamy do zapoznania się z grą na stronie infopraga.com.pl oraz z całym projektem na www.gra3miejska.blogspot.com
Akademia Orange
1 września 2011, 20:22
Kontaktowałam się z Koordynatorką - wygasła domena - wkrótce zostanie zaktualizowana informacja gdzie można obejrzeć grę.
Dox
1 września 2011, 12:28
czy ta gra działa? nie otwiera mi się w żadnej przeglądarce?
InfoPraga
14 czerwca 2010, 20:00
dzieci w wieku 7-10, ze szkoly w okolicy placu Hallera, Praga/Warszawa
Jacek Staszic
14 czerwca 2010, 12:00
Ciekawe przed jakiego rodzaju dziećmi były stawiane takie pytania ?

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii Orange



Akademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook