Namierz coolturę – FRS GAME
Organizator: Fundacja Rozwiń Skrzydła
Adres: Rybna 7, 20-114 Lublin, woj. lubelskie
Partner: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski w Lublinie im. Aleksandra Janowskiego, InterAkcja Robert Turski
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Lublin
URL: http://www.rozwinskrzydla.org
Celem projektu jest stworzenie gry edukacyjnej poświęconej dziedzictwu kulturalnemu Lublina. Jej twórcami będą licealiści, którzy podczas cyklu warsztatów zdobędą umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii służących budowaniu prezentacji multimedialnej oraz cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku. W ramach projektu powstanie multimedialna mapa dostępna zarówno jako e-book, jak i tradycyjny przewodnik. Dzięki niej będzie można w ciekawy sposób poznawać historię i kulturę Lublina.

Inspiracją dla projektu była międzynarodowa gra geocaching, polegająca na odszukiwaniu za pomocą nowoczesnych technologii przedmiotów (tzw. „skrytek”) ukrytych przez innych uczestników. Twórcy projektu „Namierz kulturę – FRS GAME” postanowili wykorzystać ten pomysł, by zachęcić do poznawania Lublina, na którego terenie ma zostać ukrytych pięć skrzyń zawierających materiały dotyczące postaci ważnych dla lubelskiej literatury, teatru, muzyki i fotografii. Dzięki stronie internetowej stworzonej w ramach projektu ten nowoczesny sposób poznawania Lublina będzie ogólnodostępny zarówno dla mieszkańców miasta, jak i odwiedzających je turystów.

Materiały, które znajdą się w skrytkach, zostaną przygotowane przez grupę 25 licealistów. Do stworzenia tych innowacyjnych narzędzi zwiedzania miasta potrzebne są umiejętności pozwalające korzystać z najnowszych technologii. Uczestnicy zdobywając doświadczenie w zakresie promowania kultury, będą uczyli się również o nowoczesnych sposobach pozyskiwania informacji, przekazywania ich oraz technicznej stronie ich opracowywania.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook