Łódź miejscami opisana
Organizator: Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie
Adres: woj. ...
Partner: Muzeum Miasta Łodzi
Czas trwania projektu: styczeń-maj 2010
Miejsce realizacji projektu: Łódź
Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie, animator życia kulturalnego wraz z Muzeum Miasta Łodzi, które posiada ogromne zbiory materiałów o mieście, są inicjatorami projektu edukacji regionalnej „Łódź miejscami opisana”.  

Program jest skierowany do łódzkich licealistów i zakłada przygotowanie scenariusza interaktywnej gry miejskiej w oparciu o nowe technologie. Punktem wyjścia będzie strona Topografie.pl, służąca do zbierania informacji o mieście z systemem logowania i dodawania wpisów przez użytkowników, która stanie się platformą gry edukacyjnej. Przygotowane zadania zostaną skonsultowane z historykami i geografami z łódzkich liceów. Narzędzie zostanie przetestowane w praktyce: drużyny graczy w wieku 15-18 lat wezmą udział w kilkutygodniowej rozgrywce w mieście i w Internecie, wykorzystując wirtualne narzędzia: Sieć 2.0, Fotokody i Bluetooth, poznają historię i kulturę Łodzi, zgromadzą materiały o mieście, stworzą zadania dla siebie nawzajem. Pilotaż posłuży udoskonaleniu narzędzia przed jego upowszechnieniem wśród łódzkich szkół i instytucji. Efektem końcowym będzie pakiet edukacyjny gotowy do zastosowania w wielu środowiskach, z możliwością adaptacji na potrzeby młodszych bądź starszych odbiorców.
Udział w projekcie zapewni młodzieży wnikliwe poznanie własnego regionu w nieszablonowy sposób, proponując zamiast wkuwana dat i zabytków interdyscyplinarne spojrzenie na miasto, jego mieszkańców i kulturę miejską. To przyczyni się do kreowania poczucia przynależności do lokalnej społeczności, tożsamości lokalnej, a także wpłynie na kształtowanie pozytywnego obrazu Łodzi jako miasta, w którym warto mieszkać, uczyć się i pracować. Dodatkowo będzie dla licealistów doskonałą lekcją pracy zespołowej.
W projekcie będzie także uczestniczyć Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego i Fundacja Normalne Miasto Fenomen.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook