Terra Nova spółka z o.o.
Organizator: Muzeum Miasta Łodzi
Adres: Ogrodowa 15, 91-065 Łódź, woj. łódzkie
Partner: Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani, Teatr Pinokio, Gazeta Wyborcza - oddział w Łodzi
Czas trwania projektu: luty – maj 2015
Miejsce realizacji projektu: Łódź
URL: http://muzeum-lodz.pl
Projekt zakłada stworzenie wielotygodniowej i wielowątkowej gry miejskiej alternatywnej rzeczywistości (ARG). Fabuła mówi o podróżniku w czasie, rozbijającym swój wehikuł na terenie dziewietnastowiecznej Łodzi. Nie mogąc wrócić do swojego świata, jest zmuszony osiedlić się w niej.
Dzięki zachowanym urządzeniom z przyszłości rejestruje rozwój miasta. Podróż w czasie jest dogodnym motywem, umożliwiającym połączenie dwóch aspektów – świata historycznego z nowoczesnymi technologiami, które zostaną wykorzystane do nauki o dawnych wydarzeniach. W niezwykłą intrygę zostaną wciągnięte dzieci i młodzież, głównie ze Starego Polesia, dzielnicy pominiętej przez wielkie plany rewitalizacji Łodzi. Uczestnicy, poprzez udział w kilkudziesięciu zadaniach, będą poznawać historię swojej okolicy. Udział w grze będzie wymagał korzystania z wielu nowinek technologicznych, m.in.: GPS, druku 3D i oculus rift. Gracze będą mieli okazję skorzystania z kamer GoPro, sfilmują się na zielonym ekranie, wykonają kilkusekundową animację w Muzeum Bajki SEMAFOR. Będą także poznawać tradycyjne rzemiosło, lepiąc w glinie, robiąc czerpany papier, czy zajmując się kowalstwem. Do przygotowania materiałów i filmu dla uczestników wykorzystane zostaną drony. Wszystkie zrealizowane działania staną się bazą do przygotowania poradnika o tym, jak tworzyć podobne przedsięwzięcia. W ramach projektu powstanie film, pokazujący wartość kulturową Starego Polesia, dostępny dla wszystkich łodzian.
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook