Gra Miejska - Opanuj Gniew
Organizator: Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew
Adres: 83-140 Gniew, woj. pomorskie
Partner: OKRĘG POMORSKI ZWIĄZKU HARCERSTWA RZECZYPOSPOLITEJ,Nowiny Gniewskie - wydawca Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie,Europejski Park Historyczny w Zamku Gniew
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Gniew
Młodzież z Gniewa będzie podzielona na trzy grupy: TWÓRCÓW, którzy poznają technikę budowy gier miejskich i opracują grę opierając się o nowe technologie, WSPÓŁPRACOWNIKÓW czyli młodzież z kółek historycznych, nauczycieli, przewodników, którzy pomogą zebrać i opracować tło kulturalno-historyczne gry oraz GRACZY czyli odbiorców gry, którzy będą korzystać z tej formy odkrywania miasta. Gra miejska to doskonałe narzędzie do zainteresowania młodych ludzi kulturą, historią a jak się także okazuje nowymi technologiami. Gra będzie miała kilka poziomów i będzie dostosowana do potrzeb różnych odbiorców. Przy całym procesie tworzenia wykorzystywane będzie zaplecze Pracowni Orange w Gniewie. To właśnie w Pracowni gracze otrzymają instrukcji startowe i wypożyczą tablety z aplikacjami potrzebnymi do udziału w grze. Gra ma także się stać narzędziem do zachęcenia wycieczek młodzieżowych do zwiedzania całego miasta a nie tylko ograniczania pobytu w mieście do pozostawania na zamku. Redakcja Nowin Gniewskich (przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece) zajmie się promocja dziań realizowanych w ramach projektu.  
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook