MURA - LOVE GRY
Organizator: Fundacja Urban Forms
Adres: Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Łódzkiódź-Śródmieście , 95-035 Ozorków, woj. łódzkie
Partner: Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Łódzki, Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego, Instytut Filozofii, Katedra Etyki, Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Śródmieście, Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Łodzi, Dundalk Institute of Technology, Ireland,
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Łódź
URL: http://www.urbanforms.org/
Projekt „MURA – LOVE GRY” zakłada stworzenie bezpłatnej aplikacji na mobilne urządzenia, we współpracy z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Społecznych STO oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź – Śródmieście. Aby dzieci mogły stać się pomysłodawcami oraz współproducentami aplikacji  wezmą najpierw udział w cyklu warsztatów zapoznających ich ze zjawiskiem sztuki w przestrzeni miejskiej i pobudzających ich kreatywność.     

Pierwszy poziom gry został opracowany przez wykładowców i studentów Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy ze studentami  z Dundalk Institute of Technology ( Dublin) oraz AP University College Antwerp (Belgia). Wykorzystali oni murale do stworzenia interaktywnej gry edukacyjnej, wprowadzającej uczestników w świat współczesnej sztuki, i promującej architekturę i historię Łodzi. Gra wymaga rzeczywistego przemieszczania się w przestrzeni miasta i korzystania z QR kodów. Młodzież pozna sztukę street-artu, historię i autorów wszystkich łódzkich murali. Następnie uczniowie wezmą udział w warsztatach pobudzających ich kreatywność, uwrażliwieniu ich na walory przestrzeni miejskiej i własnego otoczenia oraz wzbudzenie krytycznej refleksji o nich. Tak przygotowani, będą razem ze studentami tworzyć „user story”, dostarczać idee dla kolejnych poziomów gry i testować powstające wersje próbne. Efektem projektu będzie aplikacja mobilna, dostępna na wszystkich popularnych platformach. 

 

 

 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook