Fotoodkrywcy – w poszukiwaniu energii miasta
Organizator: Stowarzyszenie Trójrzecze
Adres: Bankowa 6d/7, 53-700 Bolesławiec, woj. dolnośląskie
Partner: Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera”, Telewizja Lokalna „Azart-Sat\\\\\\\\\\\\\\\" sp. Z o.o.
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Bolesławiec
Projekt jest adresowany do dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych w Bolesławcu. Footoodkrywcy będą mieli za zadanie odnalezienie na terenie miasta wyjątkowych miejsc, w których świat przyrody współistnieje z wytworami człowieka. Swoje odkrycia będą dokumentowali, robiąc artystyczne zdjęcia techniką analogową. Uczestnicy wezmą udział w dwóch cyklach warsztatów. Pierwszy będzie poświęcony historii fotografii, idei łomografii oraz obróbce zdjęć, drugi będzie natomiast związany z historią Bolesławca. Ukoronowaniem projektu będzie stworzenie bilbordu składającego się z prac uczestników. W ramach projektu powstanie blog cyfrowy oraz serwis internetowy, które staną się poradnikiem łomograficznym oraz biblioteką pomysłów artystycznego wykorzystania łomografii. Serwis będzie służył również do cyfrowej prezentacji prac uczestników projektu.

Łomografia jest nurtem we współczesnej fotografii, który w ostatnich dwudziestu latach stał się niezwykle popularnym sposobem fotografowania, choć nie wymaga wysokiej jakości sprzętu. Ze względu na olbrzymią ilość technik i tricków, które można wykorzystać przy tej metodzie robienia zdjęć, wyjątkowo dobrze nadaje się do wykorzystania w kształceniu artystycznym, rozwijaniu kreatywności i pomysłowości. Projekt zakłada powrót do fotografii analogowej, łącząc ją jednak z nowoczesnymi technikami. Uczestnicy będą skanowali i przeprowadzali cyfrową obróbkę swych prac, będą też wspólnie tworzyć końcowego produkt projektu, czyli bilbord składającego się z prac uczestników.

Dzięki fotografii uczestnicy będą mieli również okazję poznać bliżej prace Edwarda Petzolda, jednego z najgłośniejszych w XIX stuleciu architektów ogrodów na Śląsku i Łużycach.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
Wiktoria
1 maja 2013, 17:23
Fajny jest ten pomysł bo sama jestem zapisana i ja chodze na tą świetlice i to nie wszystkie dzieci z MOPSU,bo moi rodzice zarabiają 5 tys.

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook