fot. ON
Organizator: Teatr Wielki - Opera Narodowa
Adres: 00-950 Warszawa, woj. mazowieckie
Partner: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Sztuki Mediów i Scenografii
Czas trwania projektu:
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
Sztuka operowa nie jest w orbicie zainteresowań młodzieży. Samo słowo „opera” budzi u młodych ludzi wewnętrzny opór i przekonanie, że „to na pewno nie jest dla mnie”. Jak więc mimo wszystko trafić do młodzieży, jak sprawić aby zechcieli się zbliżyć do tej dziedziny sztuki i dać jej szansę.

Ponadto coraz wyraźniej widać, że obcowanie z kulturą jest powierzchowne – kultura ma być lekka, przyjemna i niewymagająca. Z drugiej strony widzimy rozkwit sztuki wizualnej i nowych mediów. Biorąc to pod uwagę i wychodząc z założenia, że nie jesteśmy w stanie zainteresować operą działając wprost, a jedynie poprzez, powstał projekt „fot. ON”, który jest próbą dialogu pomiędzy dwoma dziedzinami sztuki: operą i fotografią wspomaganą wizualizacją multimedialną. Dialogu, który ma sprawić że wzrośnie wśród młodzieży zainteresowanie operą (jako sztuką i jako miejscem kultury). Promocja kultury wyższej, przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w niej, a także danie możliwości rozwoju pasji w połączeniu z poszerzaniem horyzontów kulturowych to główne cele projektu. Zostaną one osiągnięte dzięki formule projektu, która przeplata spotkanie warsztatowe z sesjami fotograficznymi (po okiem autorytetów w dziedzinie) tworząc niepowtarzalną platformę do wymiany myśli i sposobów postrzegania tematu opery. Prezentacja prac w formie objazdowej wystawy po szkołach to sposób na zaintrygowanie, zaciekawienie, które przełoży się na zbliżenie do sztuki operowej i chęć eksploracji jej na własną rękę.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook