TIFF Academy // Van Edition
Organizator: Fundacja "BLIK"
Adres: ul. Zakładowa 5/13, 50-231 Wrocław-Psie Pole, woj. kujawsko-pomorskie
Partner: Pracownia Orange działająca w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie, FOTOPOLIS.PL, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Gmina Janowice Wielkie, Świetlica Wiejska „Rudawy” w Janowicach Wielkich, Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej
Czas trwania projektu: marzec – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Złotoryja , Leśna, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Wleń
URL: http://tiffcollective.pl/
„TIFF Academy // Van Edition” jest kontynuacją działań Fundacji „Blik”, realizowanych w V edycji Akademii Orange. Projekt zakłada organizację warsztatów fotograficznych w pięciu miejscowościach Dolnego Śląska.

Zajęcia będą pokazywały różne dziedziny sztuki fotograficznej od fotografii otworkowej i spacerów fotograficznych, przez cyjanotypię i pędzle świetlne, aż do tworzenia pocztówek i animacji poklatkowych. Uczestnicy zobaczą, jak szerokie możliwości tworzenia dają dostępne na co dzień urządzenia. Będą mieli okazję poznać tajniki skanowania, podstawowej obróbki zdjęć i drukowania. Będą też mieć okazję tworzenia internetowej galerii swoich prac oraz umieszczania zdjęć w galerii Google Earth. Uwieńczeniem każdego z pięciu warsztatów będzie wydarzenie dla lokalnej społeczności – pokaz slajdów z pracami przygotowanymi przez uczestników, a także zdjęć dotyczących przebiegu projektu. Na warsztaty będą również zapraszani będą również lokalni animatorzy, by poznać przebieg projektu, rozszerzyć swój warsztat pracy i móc kontynuować projekt w przyszłości. W wyniku projektu powstanie podręcznik dla animatorów, pokazujący, jak samemu przeprowadzić podobne warsztaty.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook