OBSCURNA ANIMACJA
Organizator: Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
Adres: ul. Partyzantów 4, 59-900 Zgorzelec, woj. kujawsko-pomorskie
Partner: Monika Kuczyniecka, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Muzeum Łużyckie, Stowarzyszenie Fotograficzne CAMERA, Regionalny Portal ZINFO.PL
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Zgorzelec
URL: http://lo.zgorzelec.org/
Projekt „OBSCURNA ANIMACJA” łączy dwie bliskie sobie dziedziny sztuki: fotografię i film animowany. Uczniowie w ramach projektu zajmą się fotografią oraz przygotują film animowany.

Będzie to animacja plastelinowa, przedstawiająca historię szkoły, łącząca przeszłość ze współczesnością w treści i w formie filmu. Uczniowie napiszą scenariusz na podstawie zebranych wcześniej wywiadów z absolwentami szkoły, zebranych informacji i wspomnień. Uczestnicy zostaną zapoznani z teorią i praktyką w zakresie podstawowych pojęć fotograficznych i filmowych, np. kadr, kadrowanie, storybord, montaż, ujęcia. Druga część projektu będzie spotkaniem z fotografią otworkową. W ramach warsztatów młodzież skonstruuje z puszek aparaty otworkowe, wybierze obiekt w trakcie spaceru fotograficznego, przygotuje ciemnię, pozna jak działa kamera obscura i wywoła zdjęcia. Efektem końcowym warsztatów będzie wystawa, która zostanie zaprezentowana w szkole i w Muzeum Łużyckim w Zgorzelcu. Fotografie oraz film zostaną również zaprezentowane na międzynarodowym festiwalu młodzieży w Göerlitz „PAUZA NA SZTUKĘ” w czerwcu 2015 r.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook