zaGRAj w FILMie
Organizator: Fundacja Wspierania Rozwoju Nowoczesnych Technologii 4Future
Adres: 90-418 Łódź, woj. łódzkie
Partner: Zebra Projekt Gry Mobilne sp. z.o.o., Łódzki Dom Kultury / Serwis Informacji Kulturalnych Woj.Łódzkiego REGION KULTURY, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Fundacja Filmowa Se-ma-for, Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO, eHRP
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Łódź
Projekt zakłada zrealizowanie długoterminowej, fabularyzowanej gry miejskiej szlakami dziedzictwa filmowego Łodzi, skierowanej do młodzieży w wieku 15-18 lat. Będzie to niekonwencjonalny sposób edukacji dzieci i młodzieży w zakresie filmu oraz kultury i historii miasta. Gra realizowana będzie z wykorzystaniem nowych technologii (tablety, telefony komórkowe, kody QR, aparaty fotograficzne). Będzie miała formę filmu, w którym uczestnicy biorą udział jako aktorzy i reżyserzy tworzący dalszy ciąg zaproponowanej fabuły. W ten sposób uczestnicy będą od środka poznawać kino. Będą wcielać się w role, zwiedzać miejsca związane z historią polskiej kinematografii, oglądać, analizować i recenzować legendarne filmy powstałe na terenie Łodzi. Efekty pracy uczestników (etiudy, recenzje, materiały o języku i historii kina) zostaną zebrane na prowadzonym przez Fundację portalu Youth4future. Materiały te będą narzędziem edukacyjnym dla szerokiego grona odbiorców. Partnerem technicznym potrzebnym do realizacji gry jest firma Zebra Projekt posiadająca bogate doświadczenie w organizacji gier miejskich.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
Oll
1 czerwca 2014, 10:24
Świetna zabawa, ekipa. Nie wiedziałam że można tak dobrze spędzić czas. Chcę jeszcze!

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook