WAP | Warsztat Animacji Poklatkowej
Organizator: Kolonia Artystów
Adres: Miszewskiego 18, 80-180 Gdańsk, woj. pomorskie
Partner: Szkoła Podstawowa nr 65 im Alfa Liczmańskiego w Gdańsku, Regionalne Centrum Wolontariatu, Trojmiasto.pl Sp. z o.o, Narodowe Centrum Kultury | Platforma Kultury
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Gdańsk
URL: http://kolonia-artystow.pl/
WAP to Warsztaty Animacji Poklatkowej i klasycznej, których celem jest poznanie podstaw animacji i stworzenie krótkich filmów animowanych zainspirowanych otoczeniem, dzielnicą lub miejscem spędzania wolnego czasu. Dzieci z jednej z gdańskich szkół podstawowych nauczą się korzystać z narzędzi multimedialnych. Prowadzący warsztaty będą uczyć młodzież krytycznego rozumienia mediów oraz zachęcać do czynnego zaangażowania i uważnego patrzenia na otaczającą rzeczywistość. Ich wiedza i spostrzeżenia zostaną przełożone na język filmu animowanego, fotografii i form pośrednich tj. kolaż czy found footage. Ważnym elementem warsztatów będzie także artystyczny recykling – filmu, fotografii, wycinków z gazet, pocztówek, materiałów znalezionych w Internecie. Takie działanie ma na celu nauczenie młodzieży świadomego korzystania ze źródeł, które są dostępne oraz przetwarzania ich do realizacji własnych pomysłów. Podczas warsztatów każda grupa wyprodukuje ćwiczeniowe filmy animowane, poznając podstawowe techniki animacji. Produkcje wideo zostaną umieszczone na stronie internetowej (blog stworzony specjalnie na użytek projektu) oraz zaprezentowane podczas wernisażu podsumowującego projekt.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook