VideoTożsamość - warsztaty filmowe
Organizator: Fundacja Villa Sokrates
Adres: 16-120 Krynki, woj. podlaskie
Partner: Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach, BIAŁORUSKIE CENTRUM INFORMACYJNE , STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY UCZĄCYCH SIĘ JĘZYKA BIAŁORUSKIEGO AB-BA, Gazeta Wyborcza oddział w Białymstoku,
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Krynki
Młodzież zamieszkująca na polsko-białoruskim pograniczu weźmie udział w warsztatach filmowych, co zapewne spowoduje refleksję na temat pytań dotyczących ich własnej tożsamości kulturowej i narodowej. Warsztaty będą podzielone na następujące etapy: 1. Podstawy nagrywania obrazu i dźwięku (komórki, aparaty, kamery) teoria i praktyka 2. Tożsamość - co to jest tożsamość i jak ją przełożyć na język filmowy. 3. Zdjęcia do filmów – samodzielne i grupowe. 4. Montaż – wyłuskiwanie tego, co najważniejsze. 5. Projekcje filmów – w Gimnazjum i Gminnym Ośrodku Kultury w Krynkach. W trakcie trwania projektu młodzież zapoznana się z najnowszymi technikami tworzenia materiałów audiowizualnych i doświadczy ich ogromnych możliwości oddziaływania. Warsztaty będą miały charakter praktyczny i każdy z uczestników będzie sam (pod okiem opiekuna projektu) uczył się pracy i myślenia formą filmową. Publiczne pokazy gotowych etiud filmowych pozwolą twórcom przekonać się o oddziaływaniu ich materiałów audiowizualnych na zgromadzoną publiczność, ponieważ po projekcjach będzie czas na dyskusję. Filmy umieszczone zostaną także na stronie internetowej Fundacji, a także będą rozpowszechniane na portalach społecznościowych typu Facebook, YouTube i Vimeo. Wszystkie materiały zostaną udostępnione do publicznego bezpłatnego odtwarzania.
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook