TV FLOW, czyli młodzi o swojej gminie
Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu
Adres: 64-730 Wieleń, woj. wielkopolskie
Partner: Wielkopolska Telewizja Informacyjna (TV WIELKOPOLSKA) , Trzcianeckie Towarzystwo Użytkowników Kablowej Sieci Telewizyjnej , Tygodnik Pilski, Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania , Niezależna Agencja Informacyjna
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Wieleń
Młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym stworzy w gminie Wieleń telewizję internetową o nazwie "TV FLOW". Wszystko rozpocznie się od cyklu warsztatów z dziennikarstwa telewizyjnego. Dzięki nim młodzież nauczy się: montażu i obróbki video, pracy przed kamera, obsługi kamery, filmowania, tworzenia grafiki, przeprowadzania wywiadów, pisania i konstrukcji newsów, emisji głosu. Warsztaty poprowadzą doświadczeni dziennikarze (przedstawiciele partnerów projektu). Następnie powstaną trzy Zespoły Reporterskie, składające się z siedmiu osób oraz opiekuna. Każdy z nich będzie działał w innej części gminy Wieleń. Będą realizować tematy kulturalne, ukazujące przeszłość, potencjał historyczny poszczególnych miejsc i mieszkańców danej wsi. Zajmą się także opisywaniem teraźniejszości, tj. informowaniem o ważnych wydarzeniach samorządowych, sportowych i społecznych. Każdy zespół będzie miał do dyspozycji kamerę, mikrofon oraz statyw. Wszystkie materiały będą ukazywały się w bloku telewizyjnym, który poprowadzi uczestnik projektu w specjalnie zaaranżowanym studio. Filmy umieszczone będą ukaże się na stronie www.mgok-wielen.pl oraz stronach partnerów. Po każdej premierze filmowej w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Wieleniu odbędzie się spotkanie podsumowujące ten etap projektu, a oceny filmu dokona zaproszony dziennikarz. Projekt zakończy się cyklem wydarzeń rekreacyjno-kulturalnych, które odbędą się w Tygodniu z Akademią Orange.
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook