Poszlaki
Organizator: Małopolski Instytut Kultury
Adres: 31-131 Kraków, woj. małopolskie
Partner: Teatr Figur Kraków, Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Władysława Broniewskiego w Przybradzu, Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, Związek Polskich Artystów Fotografików Okręgu Krakowskiego, FilmPeaks, dwumiesięcznik Wieści z Gminy Wieprz
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Przybradz k/Wadowic
URL: http://mik.krakow.pl
Uczestnikami projektu „Poszlaki” będą dzieci ze szkoły podstawowej. Wspólnie z animatorami stworzą 3 multimedialne questy o charakterze kryminalnym, bazujące na historiach Przybradza i własnej wyobraźni.

Uczestnicy projektu będą mieć okazję udziału w warsztatach fotograficznych, dzwiękowych i filmowych, dzięki którym stworzą trailery do gry, samodzielnie nagrywając i montując mini-filmy. W trakcie trwania projektu jego uczestnicy będą pracować na cotygodniowych warsztatach i medialabach, łączących pedagogikę teatru, wiedzę kryminalistyczną policji i umiejętności kreacji wizualnej.Wszystkie nowe umiejętności przyczynią się do stworzenia przez dzieci fabularnych gier. Przygotowanie gier będzie też okazją do poznania historii związanych z najblższą okolicą. Questy zostaną umieszczone na specjalnie stworzonym blogu na licencji Creative Commons. 31 maja 2015 w ramach Tygodnia Akademii Orange do uczestniczenia w gotowych questach zostaną zaproszeni rodzice, krewni, znajomi i sąsiedzi.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook