Nasz latawcowy zawrót głowy
Organizator: Stowarzyszenie "Dla Ziemi"
Adres: 21-132 Kamionka, woj. lubelskie
Partner: Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie im. generała Władysława Sikorskiego,Telewizja Master Ireneusz Mateńko,Wydawnictwo
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Łuków
Młodzi ludzie - mieszkańcy Łukowa i mieszkańcy ośrodka dla uchodźców w Łukowie będą wspólnie projektować i budować latawce oraz przygotują Festiwal Latawców czyli duże, medialne wydarzenia na terenie Łukowa. Wezmą także udział we wspólnych warsztatach filmowych w kilku wariantach: - animacja komputerowa Flipbook- tworzenie Multimedialnej Mapy Łukowa- kilkusekundowych notesików filmowych o latawcach i o miejscach w Łukowie, gdzie można puszczać latawce oraz o innych ciekawych miejscach; - realizacja virali i filmików dokumentalnych przy pomocy telefonów komórkowych, opowieści o tym jak powstają latawce; - warsztaty animacji poklatkowej (animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, piksilacja), w tym filmiki instruktażowe o powstawaniu latawców, historii, legendach. Wszystkie filmiki umieszczone zostaną na stronie internetowej. Powstanie Platforma Edukacyjna, gdzie znajdą się informacje o wszystkim, co wiąże się z latawcami. Umieszczane też będą instrukcje jak tworzyć latawce, a także zdjęcia i scenariusze zajęć. Materiały będą na licencji CC.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook