MOJA KAMIENICA, MOJE PODWÓRKO - WARSZTATY FILMOWE
Organizator: Stowarzyszenie Promocji Kultury Kamienica
Adres: Sikorskiego 5, 66-400 Gorzów Wlkp., woj. lubuskie
Partner: Klub Myśli Twórczej Lamus
Czas trwania projektu: luty - maj 2011
Miejsce realizacji projektu: Gorzów Wlkp.
URL: http://www.klublamus.pl/pl/archive/-stowarzyszenie.html
Projekt polega na zorganizowaniu multimedialnych warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży pochodzących ze zdegradowanych dzielnic miasta (ze starą, poniemiecką zabudową).

Zajęcia będą polegały na zapoznaniu uczestników z warsztatem filmowym i narzędziami potrzebnymi do realizacji etiudy dokumentalnej. Pięć trzyosobowych zespołów będzie miało za zadanie nakręcić etiudę o swojej "mini ojczyźnie" - kamienicy, podwórku. Kazda z pięciu grup będzie miała swojego opiekuna merytorycznego, który będzie czuwał nad sprawnym przebiegiem realizacji etiudy. Etap realizacyjny będzie poprzedzony zajęciami z zakresu wiedzy o filmie (zarówno teoretycznymi jak i praktycznymi). Warsztaty zakończą się 27 maja podczas uroczystego podsumowania połączonego z prezentacją powstałych filmów. Następnie bedą one prezentowane na stonach internetowych oraz emitowane w miejskiej telewizji.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook