Kręcimy bramy
Organizator: Teatr Pinokio w Łodzi
Adres: ul. Kopernika Mikołaja 16, 90-503 Łódź-Polesie, woj. podlaskie
Partner: Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi, Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi, TVP Oddział w Łodzi
Czas trwania projektu: styczeń – maj 2015
Miejsce realizacji projektu: Łódź
URL: http://teatrpinokio.pl
Projekt „Kręcimy bramy” to cykl warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym z całej Łodzi, które odbędą się w formie półkolonii podczas ferii oraz w formie spotkań popołudniowych.

 Dzieci poznają zagadnienia teoretyczne związane z filmem oraz zbudują szkielet scenariusza filmowego na podstawie własnych opowieści, związanych z miejscem zamieszkania. Tematem filmu będzie życie mieszkańców różnych dzielnic Łodzi, pokazane oczami dziecka. Uczestnicy nauczą się pracy na planie filmowym, zrealizują stworzony scenariusz, a następnie zmontują własny film. Finałem projektu będzie pokaz filmu w kinie plenerowym, które zostanie zaaranżowane w przestrzeni miejskiej przez uczestników projektu. To młodzi ludzie dowiedzą się, jak promować i organizować takie wydarzenie i przygotują je dla mieszkańców. Plenerowe kino mogłoby stać się kolejnym „punktem kultury” na mapie Łodzi, miejscem spotkania ze sztuką, która wychodzi do odbiorców poza mury instytucji i jest przez nich współtworzona. Dzięki temu, że w projkecie wezmą udział mieszkańcy różnych dzielnic Łodzi, będzie to okazja do wzajemnego poznania i zwalczania wzajemnych stereotypów.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook