FATHER0
Organizator: Akademia Podmiotowego Wspierania Młodzieży
Adres: ul. Piaskowa 42-1, 72-010 Police, woj. wielkopolskie
Partner: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży, Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Wydział Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Policach, Rada Sołecka w Trzebieży, Teatr ABANOIA, Telewizja PRESTO, „Wieści Polickie”, Portal zpl24.pl, Wydawnictwo „Dziennik Policki”, Portal wszczecinie.pl
Czas trwania projektu: styczeń – maj 2015
Miejsce realizacji projektu: Trzebież, Police, Karpacz, Szczecin
URL: http://akademiamlodziezy.pl
Projekt „FATHER0” będzie realizowany z grupą teatralną ArtCrew, działajacą przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Należą do niej podopieczni Ośrodka oraz ich rówieśnicy spoza placówki.
Główny cel projektu to wspólne stworzenie i nagranie filmu, w oparciu o dotychczasowe doświadczenia aktorskie młodzieży. Tematem przewodnim filmu będą relacje z ojcem. Uczestnicy poprzez sztukę będą mogli odnieść się do swoich doświadczeń. Kluczowe dla suksesu projektu jest rozwijanie indywidualnych uzdolnień młodzieży oraz stworzenie optymalnych warunków do pracy całej grupy. Dlatego uczestnicy wezmą udział w stacjonarnych i wyjazdowych warsztatach, których efektem będzie wspólne napisanie scenariusza filmu fabularnego oraz przygotowanie młodych aktorów do pracy na planie. Poza pracą aktorską uczestnicy projektu będą mieli okazję poznać techniki produkcji oraz montażu filmu. Młodzież zaplanuje również kampanię promocyjną filmu i jego premiery w Policach i Szczecinie. Wszystkie działania będą wspierane przez doświadczonych fachowców, by młodzi ludzie mogli uczyć się od profesjonalistów. Projekt przyczyni się do promocji nowatorskich metod pracy z młodzieżą, przebywającą w placówce resocjalizacyjnej. Metody te będą popularyzowane wśród pracowników podobnych placówek, studentów kierunków pedagogicznych, pracowników ośrodków doskonalenia nauczycieli na terenie całego kraju.
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook