Edukacyjne wyprawy rowerem spotkań
Organizator: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty
Adres: Lanckorona 101, 34-143 Lanckorona, woj. małopolskie
Partner: Fundacja Machina Fotografika
Czas trwania projektu:
Miejsce realizacji projektu: Lanckorona
URL: http://pozahoryzonty.org
Realizacja projektu będzie polegała na zorganizowaniu wycieczek specjalnym "rowerem spotkań" - przystosowanym i skonstruowanym specjalnie dla osób niepełnosprawnych fizycznie. W wycieczkach historyczno - kulturalno - przyrodniczych weźmie udział 25 osób (przede wszystkim niepełnosprawnych).

Rower jest wyposażony w elektryczne wspomaganie które jest wykorzystywane aby jazda na rowerze była przyjemna i nie wymagała dużo wysiłku. Przed rozpoczęciem wycieczek "rowerem spotkań" odbędą się warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, które przygotują do zajęć fotograficznych w plenerze - uczestnicy wycieczek rowerem spotkań będą wykonywali fotografie, które znajdą się na wystawie fotografii pt. "Kraków widziany moimi oczyma". Realizacja projektu będzie również początkiem powstania sekcji rowerowej przy Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która będzie organizowała wycieczki historyczno - przyrodniczo -kulturalne. W realizację projektu zostaną także zaangażowani architekci oraz studenci architektury, którzy będą odpowiedzialni za wyznaczanie tras, po których będzie mógł przemieszczać się rower spotkań po zakończeniu realizacji projektu związanego z wycieczkami po Krakowie. W ramach projektu przewidziano 5 wycieczek Rowerem Spotkań. W każdej wycieczce weźmie udział po 5 osób (rower jest sześcioosobowy, 5 pasażerów i przewodnik). W projekcie weźmie udział 25 osób do 18 roku życia.

Pobierz przewodnik (PDF, 93 MB)

Scenariusz warsztatów fotograficznych

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook