Dobranocka w Muzeum
Organizator: Muzeum Narodowe w Warszawie
Adres: ul. Aleje Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa , woj. mazowieckie
Partner: Fundacja Filmowa Se-ma-for, Fundacja Bajka - Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci, Fundacja Kultury bez Barier
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
URL: http://www.mnw.art.pl
Projekt „Dobranocka w Muzeum” adresowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6–15 lat, chcących zdobywać nową wiedzę o artystach i w twórczy sposób ją wykorzystać. Projekt będzie polegał na uczestnictwie rodzin w warsztatach i spotkaniach, prowadzonych przez edukatorów Muzeum Narodowego w Warszawie, twórców animacji i zawodowych opowiadaczy bajek.
Zdobyte w ten sposób wiedza i umiejętności wykorzystają do stworzenia bajki inspirowanej życiorysem wybranego przez siebie artysty. Bajka powstanie w technice animacji poklatkowej przy użyciu aparatów cyfrowych i komputerów udostępnionych przez Muzem Animacji SE-MA-FOR. Uczestnicy warsztatów wybiorą podkład muzyczny do bajek, korzystając z utworów dostępnych na otwartych licencach. Dobranocki zostaną przetłumaczone na Polski Język Migowy oraz na język angielski. Uroczysta premiera stworzonych dobranocek odbędzie się w Kinie MUZ w MNW podczas Nocy Muzeów (maj 2015). Animacje zostaną opublikowane na stronie internetowej www.mnw.art.pl na licencji Creative Commons. Będą tam zamieszczone także druki, zawierające spisany tekst bajki, dzięki czemu rodzice będą mogli wyłączyć głos animacji i sami czytać dobranocki dzieciom. Dobranocki staną się cennym narzędziem edukacyjnym, przybliżającym historię sztuki młodym widzom. Dzięki przetłumaczeniu na język migowy, bajki będą mogły oglądać także dzieci niesłyszące. Anglojęzyczna wersja przyczyni się do popularyzacji wiedzy o polskich artystach na świecie.
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook