Czy w Gimnazjum nr 8 można odkryć wszechświat?
Organizator: Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie - Jednostka organizacyjna Gminy Miasto Rzeszów
Adres: ul. Miodowa 6, 35-303 Rzeszów, woj.
Partner: „Via” Katolickie Radio Rzeszów, Rzeszowski Serwis Informacyjno-Rozrywkowy błękitna.tv
Czas trwania projektu: styczeń –maj 2015
Miejsce realizacji projektu: Rzeszów
URL: http://www.gm8.resman.pl/
Projekt jest szczególnym połączeniem świata nauki ze sztuką. Został wymyślony przez uczniów gimnazjum, którzy zapragnęli samodzielnie stworzyć obserwatorium astronomiczne i podzielić się dobrymi praktykami „ze spełniania marzeń”.

Grupa projektowa to uczniowie zainteresowani nowymi mediami, plastyką, kinem, filmem i astronomią. Ich kompetencje
i pasje pozwolą zrealizować pierwszą na Podkarpaciu szkolną pracownię astronomiczną, zaprojektowaną i wykonaną przez uczniów (ściany i sufit to mapa nieba, gwiazdy i planety wykonane techniką przestrzenną - papieroplastyką). Powstanie innowacyjne kino z filmami z zakresu astronomii i geografii; blog i fotoreportaż - kronika z działań. Młodzież wykorzysta media społecznościowe do dzielenia się pomysłami, artystycznymi rezultatami i sposobami budowania społeczności przez działalność kulturalną. Projekt to okazja edukowania z wykorzystania języka sztuki i nowych mediów w dziedzinie nauki. Odbędą się warsztaty z ekspertami: aranżacji wnętrz, kompozycji i projektowania, malarskie z wykorzystaniem graffiti, filmowe z tworzenia i montażu filmu, tworzenia i prowadzenia bloga, z geografii i astronomii, dziennikarskie. Na każdym etapie Projektu najważniejszy jest osobisty wkład uczniów w celu rozbudzenia w nich kreatywności i twórczego poszukiwania rozwiązań oraz inspirowanie do realizowania własnych pomysłów. Współpraca przewidziana w ramach Projektu została tak pomyślana, aby powiązać z Gimnazjum środowisko naukowe, artystyczne i medialne. Projekt zakończy realizacja eventu na terenie szkoły podczas Tygodnia Orange, uroczyste "odsłonięcie" dzieła uczniów, wystąpienia uczestników projektu.

Miejsce realizacji projektu:
warsztaty w ramach Projektu odbywać się będą w pomieszczeniach edukacyjno-dydaktycznych szkoły. Zajęcia realizowane będą również w studiu Radia VIA, studiu Radia Rzeszów, w przestrzenia bazy naukowej Politechniki Rzeszowskiej oraz przestrzeni Miasta Rzeszowa.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook