Przystanek Grójecka
Organizator: Spółdzielnia Dokumentalna
Adres: 04-216 Warszawa, woj. mazowieckie
Partner: Ośrodek Kultury Ochota, Radio Plus Polska Centrum
Czas trwania projektu: marzec–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
URL: http://www.spoldzielniadokumentalna.pl/
Inicjatywa związana jest z pomysłem zaangażowania młodzieży z Ochoty do realizacji wspólnego multimedialnego projektu, którego zadaniem jest aktywizacja artystyczna i kulturalna młodzieży. Uczestnicy wezmą udział w szeregu działań, których celem jest budowa i wzmacnianie społeczności lokalnej. Będą poznawać historię swojej dzielnicy oraz uczyć się ją profesjonalnie dokumentować. Ich zadaniem będzie zarejestrowanie opowieści i historii mieszkańców oraz zebranie i utrwalenie w formie cyfrowej pamiątek związanych z okolicą, takich jak stare zdjęcia, pocztówki czy listy. Ukoronowaniem projektu będzie plenerowa wystawa zdjęć oraz  pokaz filmu dokumentalnego z projektu.

Uczestnicy będą poznawali tajniki współczesnych metod dokumentowania, będą mieli też okazję wziąć udział w cyklu międzypokoleniowych warsztatów dokumentalnych w Ośrodku Kultury Ochoty. W ramach projektu będą również organizować otwarte plenerowe  studia fotograficzne, w których przechodnie będą mogli zrobić sobie zdjęcie i podzielić się swoimi opowieściami. Następnie będą uczyli się twórczej pracy z zebranym materiałem. Ich zadaniem będzie jego opracowanie graficzne oraz przygotowanie do druku, a wreszcie organizacja wystawy i pokaz przygotowanych prezentacji.

Celem projektu jest aktywizacja młodzieży oraz stworzenie możliwości realizacji wspólnych działań na rzecz społeczności lokalnej. Z tego punktu widzenia szczególnie istotne są działania, które angażują osoby w różnym wieku i pozwalają na międzypokoleniową interakcję.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook