Przedwojenne teledyski, czyli jak się cofnąć w przód
Organizator: Salezjański Wolontariat Misyjny - MŁODZI ŚWIATU (SWM)
Adres: tyniecka 39, 30-323 Kraków, woj. małopolskie
Partner: Telewizja Polska SA Oddział w Krakowie
Czas trwania projektu: styczeń-maj 2010
Miejsce realizacji projektu: Nowa Huta i Kraków
URL: http://www.swm.pl
SWM to organizacja działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju w kraju i za granicą. Oddział TVP S.A. w Krakowie aktywnie angażuje się w akcje edukacyjne, społeczne, jak i patronaty kulturalne. We współpracy obydwu instytucji powstaje projekt „Przedwojenne teledyski, czyli jak się cofnąć w przód”, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom młodzieży nowohuckiej.  

Młodzi ludzie z blokowisk chcą realizować teledyski, zatem będą mieli taką okazję na niecodziennym materiale, bowiem klipy zostaną nakręcone do piosenek z młodości ich rodziców i dziadków. Program obejmuje warsztaty filmowania, montażu, technik komputerowych, analizę i twórczą interpretację utworów muzycznych, a inicjatywa będzie służyć również pogłębieniu dialogu pokoleniowego: młodzież przeprowadzi w swoich rodzinach rozmowy-ankiety, dzięki którym pozna pasje muzyczne przodków. Uczestnikami projektu będzie trzydzieścioro uczniów nowohuckich szkół średnich.
Dzięki zastosowanym metodom młodzież będzie aktywnym podmiotem procesów twórczych, co pozwoli jej nie tylko przyswoić konkretne umiejętności, ale również wzbudzi fascynację kulturą, zainteresowanie dziedzictwem kulturowym. Teledyski zostaną zaprezentowane podczas uroczystej projekcji, a jeśli spełnią odpowiednie wymogi jakościowe i artystyczne, zostaną również wyemitowane na antenie TVP3 Kraków. Na podstawie doświadczeń projektowych powstanie program edukacyjny, który trafi do szkół i placówek edukacji kulturalnej.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook