Skarb
Organizator: Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie
Adres: ul. Spółdzielcza 8, 22-540 Dołhobyczów, woj. małopolskie
Partner: Stowarzyszenie Praktyków Kultury, Urząd Gminy Dołhobyczów, Gminny Zespół Szkół w Dołhobyczowie, Placówka Straży Granicznej w Dołhobyczowie, LubieHrubie MEDIA Maciej Łyko
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Dołhobyczów
URL: https://www.facebook.com/przygraniczne
W ramach projektu „Skarb” młodzież z Dołhobyczowa będzie tworzyć Mockument. Mockument jest to forma filmowa łączące elementy prawdy i fikcji. Wątkiem przewodnim filmu będzie poszukiwanie skarbu rodu Świeżawskich, w tle pojawiać się będą inne lokalne historie.
By przygotować się do pracy, młodzież weźmie udział w warsztatach historii mówionej, nauczy się obsługiwać sprzęt nagrywający i rozmawiając z mieszkańcami, będzie zbierać lokalne historie. Zebrane i zarchiwizowane lokalne historie i legendy Dołhobyczowa zostaną umieszczone w internecie. Następnym etapem pracy będą warsztaty filmowe. Młodzież pozna podstawowe zasady kręcenia i montażu filmu, nauczy się wyszukiwać w sieci darmowe, legalne źródła materiałów filmowych, które mogą być pomocne przy tworzeniu (muzyka i filmy na licencji CC). Uczestnicy projektu sami nakręcą i zmontują Mockument. Finałowym wydarzeniem będzie stworzenie plenerowej kawiarenki i pokaz filmu. Do tworzenia kawiarenki zostanie zaangażowana cała lokalna społeczność. Będzie to okazja do spotkania się i integracji mieszkańców miejscowości.
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook