Remiks. Sztuka współtworzenia.
Organizator: Stowarzyszenie Wolimierz
Adres: 59-814 Pobiedna, woj. dolnośląskie
Partner: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pobiednej, Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”, miesięcznik Panorama Leśnej
Czas trwania projektu: luty – maj 2015
Miejsce realizacji projektu: Wolimierz, Pobiedna
URL: http://wolimierz.org
Projekt „Remiks. Sztuka współtworzenia” to okazja do tego, by dzieci i młodzież poznały i doceniły potencjał ich małej społeczności. Dzięki warsztatom uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o lokalnej kulturze, dziedzictwie, historii Dolnego Śląska oraz zasobach gminy.

 Zajęcia z fotografii, obróbki zdjęć, fotografii lotniczej, geolokalizacji pokażą, że do rozwijania talentu nie potrzeba wielu pieniędzy. Wystarczy pasja. Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się korzystać z nowych technologii, ale przede wszystkim wykorzystają je do utrwalania wiedzy o otaczającym świecie. Głównym efektem projektu będzie otwarta, tworzona głównie przez dzieci, multimedialna mapa lokalnych zasobów kulturowych, przyrodniczych, historycznych oraz potencjału mieszkańców wsi. Będzie ona łączyć prace plastyczne, multimedia i nowe technologie. Ważną rolę w projekcie mają nowe technologie. Dzięki nim uczestnicy będą mogli doświadczyć współpracy przy realizacji wspólnego przedsięwzięcia, nauczą się korzystania z otwartych zasobów sieci, korzystać z wolnego oprogramowania.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook