Projekt „Grocik” - Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie
Organizator: Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji
Adres: 21-300 Radzyń Podlaski, woj. podlaskie
Partner: „Stuk - puk” Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury
Czas trwania projektu: styczeń-czerwiec 2012
Miejsce realizacji projektu: Radzyń Podlaski
 Projekt powstał w odpowiedzi na bardzo konkretną potrzebę. Kilka miesięcy temu na łamach miesięcznika „Grot” został utworzony dział, w którym publikowana jest twórczość literacka młodzieży z radzyńskich gimnazjów i szkół średnich. Cieszy się on olbrzymim zainteresowaniem zarówno czytelników jak i osób chcących w nim publikować swoją twórczość. Do redakcji „Grota” często zgłaszają się młode osoby pragnące zaprezentować swoją twórczość.

 W projekcie „Grocik” weźmie udział od 10 do 15 młodych ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na niepełnosprawność, miejsce zamieszkania czy ubóstwo z radzyńskich gimnazjów i szkół średnich. Zajęcia poprowadzą redaktorzy Radzyńskiego Miesięcznika Społeczno Kulturalnego „Grot”, swoją wiedzą podzielą się też dziennikarze lokalnych mediów, graficy komputerowi oraz fotograf prasowy. W czasie warsztatów uczestnicy rozwiną umiejętności pisania tekstów publicystycznych i konstruowania informacji prasowych, sprawnego posługiwania się słowem pisanym, zbierania materiałów informacyjnych, ich redagowania i selekcji, zapoznają się też z gatunkami dziennikarskimi. Odwiedzą też redakcję dziennika wojewódzkiego. Młodzi redaktorzy sami będą wyszukiwać tematy i sami pisać teksty. Raz w miesiącu pod nadzorem redakcyjnego grafika będą składać napisane przez siebie artykuły. Powstała w ten sposób gazeta trafi do drukarni i ukaże się na rynku jako dodatek do miesięcznika „Grot”, w całości stworzony przez młodzież uczestniczącą w warsztatach.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook