Projekt 8O'ława
Organizator: OŚRODEK KULTURY W OŁAWIE
Adres: 55-200 OŁAWA, woj. dolnośląskie
Partner: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Oławie, Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie wydawca RYZA Sp. z o.o., PASCAL PRODUCTION Michał Pawliszewski, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Oławska Telewizja Kablowa
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Oława
Warsztaty dziennikarskie, muzyczne i filmowe, z wykorzystaniem współczesnych narzędzi i technologii pomogą grupie nastolatków z Oławy przenieść się w lata 80\'te XX w. Projekt połączy przeszłość, znaną nastolatkom z archiwalnych materiałów i wspomnień osób starszych, z drugą dekadą XXI w. Dla młodzieży połączenie powszechnie stosowanych nowych technologii z tematem wydarzeń z lat 80\'tych XX wieku to nowe doświadczenie. Współczesne narzędzia pracy oraz profesjonalna kadra pomogą młodzieży odnaleźć sposób na zapoznanie się z historią bliską ich miasta dając jednocześnie dużo satysfakcji i doznań estetycznych. Na zakończenie projektu odbędzie koncert wprowadzający do multimedialnego widowiska z muzyką na żywo, wystawą fotografii oraz projekcją filmową w tle. Koncert piosenek lat 80tych w wykonaniu zespołu OK Band (Ośrodek Kultury Oława) oraz uczestników warsztatów. Wydarzenie zostanie sfilmowane. Współpracę przy projekcie podejmą podmioty prywatne i publiczne mające wspólny cel: zainteresowanie młodzieży kulturą i sztuką z wykorzystaniem nowych technologii.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook