Moi dalecy, moi bliscy - historie mówione
Organizator: Stowarzyszenie Promocji Kultury Kamienica
Adres: Sikorskiego 5, 66-400 Gorzów Wlkp., woj. lubuskie
Partner: Klub Myśli Twórczej LAMUS
Czas trwania projektu: styczeń-czerwiec 2012
Miejsce realizacji projektu: Gorzów Wielkopolski
URL: http://www.klublamus.pl/pl/archive/-stowarzyszenie.html
 Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestniczy podzieleni na pięć trzyosobowych zespołów wezmą udział w zajęciach, na których zapoznają się z warsztatem filmowym i narzędziami potrzebnymi do realizacji etiudy dokumentalnej.

 Młodzież zapisze na taśmie filmowej historie mówione, przeprowadzi wywiady ze swoimi dziadkami, sąsiadami, znajomymi, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach, ważnych wydarzeniach w ich życiu. Opowiedzą o pierwszych powojennych latach, kiedy przyjechali na ziemie zachodnie, do Gorzowa lub w jego okolice, jak żyli tutaj w pierwszych latach budowania polskości i tożsamości na nowej ziemi. Uczniowie nauczą się przeprowadzać wywiady, słuchać ze zrozumieniem i wybierać najistotniejsze informacje podczas montażu materiału. Udział w projekcie uświadomi uczestnikom, że wokół nas blisko żyją starsi ludzie, o których życiu niewiele wiemy, a którzy mają do opowiedzenia bardzo interesujące historie. Uzupełni też edukację szkolną w zakresie działań twórczych i wiedzy o historii najnowszej oraz twórczo zagospodaruje czas wolny.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook