Miejsca zapomniane - historie odzyskane
Organizator: Stowarzyszenie De-Novo
Adres: 36-065 Dynów, woj. podkarpackie
Partner: Instytut Historii Uniwersytet Rzeszowski,Radio Rzeszów,Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie,Podkarpackie Kuratorium Oświaty
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Dynów
Młodzież z Dynowa i okolic będzie realizować projekt "Miejsca zapomniane - Historie odzyskane" który zakłada budowę strony internetowej skupiającej stare fotografie oraz pocztówki ukazujące wygląd obecny oraz zmiany podkarpackich miast na przestrzeni dziejów. Materiały będą podzielone według kryterium miasta oraz według okresu historycznego, z którego pochodzą. Powstaną także aplikacje na telefony komórkowe i tablety, tak aby młodzież (ale także np. turyści) któregokolwiek z podkarpackich miast mogła za pomocą telefonu przenieść się w przeszłość i porównać obraz rzeczywisty z obrazem historycznym danego miejsca. Zarówno aplikacja jak i strona będą pełnić funkcję innowacyjnego materiału edukacyjnego przeznaczonego dla szkół. Materiały będą gromadzone w czasie kampanii edukacyjnej, która w szkołach przyjmie formę konkursu. Młodzież zgromadzi stare fotografie, opisze je i prześle do biura projektu. Organizatorzy projektu nałożą ich lokalizacje GPS na mapę odtwarzając w ten sposób wygląd starych miast. Na podstawie dziesięciu najciekawszych materiałów opracowane zostaną konspekty zajęć, które uzyskają rekomendację Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ich podstawie przeprowadzone zostaną zajęcia z młodzieżą w formie spacerów. W trakcie spacerów młodzież będzie korzystać z aplikacji w tabletach i telefonach i dzięki nim poznawać dziedzictwo kulturowe miejsc, w których żyją.  

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
ferrykaczke
26 maja 2014, 21:12
świetny pomysł i chyba jedyny projekt ktory cos wnosi stalego!

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook