Kapituła Akademii Orange

 


Ewa Zadrzyńska

pisarka, dziennikarka, reżyserka filmowego projektu Poezja łączy ludzi.

"Akademia Orange to wielka szansa dla młodych ludzi na rozwój swoich kompetencji i obudzenie pasji. Marzę, żeby takich inicjatyw było więcej."

 

dr Alek Tarkowski

Dyrektor Centrum Cyfrowego Projekt: Polska, koordynator projektu Creative Commons Polska, członek Rady ds. Cyfryzacji przy MAiC, wice - przewodniczący Koalicji Otwartej Edukacji.
"Projekty Akademii Orange udostępniane są na wolnych licencjach Creative Commons. To jeden z kluczowych przykładów wdrożeń CC w skali globalnej."

 

dr Przemysław Kieliszewski

Instytut Kulturoznawstwa UAM, założyciel i długoletni dyrektor Festiwalu Polska Akademia Gitary, współzałożyciel Regionalnego Obserwatorium Kultury, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

"Według mnie Akademia Orange to nadzieja dla „pozytywnych wariatów”, którzy próbują w całej Polsce coś zmieniać. Zmieniać na lepsze."

 

prof. UW, dr hab. Barbara Fatyga

socjolog młodzieży i antropolog kultury, kierownik Zakładu Metod Badania Kultury i Ośrodka Badań Młodzieży w ISNS Uniwersytetu Warszawskiego, wicedyrektor ISNS UW, członkini Prezydium Komitetu Socjologii PAN.

"W Polsce wciąż brakuje dobrych modeli współpracy, a Fundacja Orange zachęca organizacje do tworzenia niestandardowych partnerstw. Dzięki temu projekty zyskują nową jakość, bo łączą zasoby z różnych dziedzin."

 

Wojciech Krukowski

historyk sztuki, założyciel i kierownik artystyczny grupy twórczej Akademia Ruchu, wieloletni dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

(ur. 1944, zm. 18 stycznia 2014)

"Akademia Orange jest kuźnią projektów innowacyjnych, które przełamują schematy utartych działań w edukacji kulturalnej."

 

Edwin Bendyk

dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, specjalista od wpływu nowych technologii na społeczeństwo

"Jeśli chcemy, żeby przyszli dorośli nie byli jedynie zaprogramowanymi robotami, musimy od przedszkola rozwijać nie tylko ich kompetencje cyfrowe, ale także ciekawość świata, kreatywność i zdolność do współpracy."

 

Jadwiga Czartoryska

Prezes zarządu Fundacji Orange. Jest absolwentką socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również Wydział Nauk Społecznych Sorbony (dyplom DEA).

"Akademia Orange to przestrzeń kultury, w której młodzi ludzie stają się twórcami i wykorzystują cyfrowe narzędzia w kreatywny i pożyteczny sposób."


Paulina Reiter

redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów"

 


zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook